Güvenlik & Gizlilik

GİZLİLİK BİLDİRİMİ
Elmas İş, gizliliğinizi korumak konusunda kararlıdır. Bu gizlilik bildirimi, www.elmasis.com.tr sitesinin site veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklar. Bu siteye erişmeniz bu gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir.

- Kişisel Bilgilerinizin Toplanması
Bu bilgileri, Elmas İş ürünlerini satın alırken, karşıdan yüklerken veya bunlara kayıt olurken ya da Elmas İş ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alma, yarışmalara katılma, e-posta haber bültenleri sipariş etme, erişim sınırlaması olan özel site veya hizmetlere katılma, bir etkinlik veya eğitime kaydolma gibi talep ettiğiniz bir işlemi gerçekleştirmenize veya size hizmet sağlamak için sizinle iletişim kurmamıza izin veren, sizi kişi olarak tanıtan bilgilere (kişisel bilgiler) gerek duyulduğunda sizden talep edilir. Topladığımız kişisel bilgiler arasında adınız, unvanınız, şirket veya kuruluşunuzun adı, iş e-posta adresiniz, iş telefonunuz, iş veya ev adresiniz ve iş tanımınızla, şirketinizle ve kredi kartınızla ile ilgili bilgiler olabilir. Site, ziyaretleriniz hakkında, siteye erişmek için kullandığınız Internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, siteye erişme tarihi ve saatiniz, sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgiler toplayabilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve sitenin yönetilmesi için kullanılır. Servislerimizden bazıları, istenen bir hizmeti sağlamak için donanım ve yazılımınızla ilgili bilgileri toplar. Elmas İş, e-posta adresinizin veya diğer kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından toplanmasını, uygunsuz veya zararlı amaçlar için kullanılmasını önlemek için, gerçek e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi haber grupları, sohbetler veya diğer genel forumlarda açıklamamaya dikkat etmeniz konusunda sizi uyarır.

- Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı
Sitede toplanan kişisel bilgiler, sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır. Elmas İş bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi ve diğer ilgili Elmas İş ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir. Elmas İş ile ilişkilerinizin dengeli sürmesini sağlamak için, www.elmasis.com.tr tarafından kullanılan bilgiler diğer Elmas İş hizmetleri tarafından toplanan bilgilerle birleştirilebilir. Kişisel bilgileriniz, bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında önemli bilgiler sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca, izin vermeniz koşuluyla, size diğer Elmas İş ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler gönderilebilir. Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştirilip ve bu bilgiler daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanılabilir. www.elmasis.com.tr sitesinin giriş sınırlaması olan kimi bölümlerinde, kişiselleştirilmiş içerik sağlamak için, sizden onay alarak site ziyaret verilerini kişisel bilgilerinizle birleştirilebilir. İzin vermemeniz halinde, size kişiselleştirilmiş hizmet verilmeyip kişisel bilgilerinizle site ziyaret bilgileriniz birleştirilmez. Bir haber bültenine kaydolduğunuz da veya tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde www.elmasis.com.tr e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Size daha uygun e-postalar veya satış bilgileri gönderebilmek için bu bilgileri kişisel bilgilerinizle ilişkilendirebilir. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir. Elmas İş, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Elmas İş ya da siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Elmas İş haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c) Elmas İş çalışanlarının veya aracılarının, Elmas İş ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

- Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği
Elmas İş, kişisel bilgilerinizin güvenliğini korumayı ilke edinmiştir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri kullanılır. Sağladığınız bilgileri kontrol altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız. Ayrıca, kredi kartı numarası gibi hassas kişisel bilgiler Internet üzerinden ilettildiğinde, bunlar Güvenli Yuva Katmanı (SSL) protokolü gibi şifreleme yöntemleriyle korunur. Kredi kartı bilgilerinizi herhangi bir şekilde sistemlerimizde saklanmaz. Kullanılan Kredi kartları özel 'Crypto ' yöntemleri ile şifrelenerek ilgili bankaya iletilir.

- Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler
Bu gizlilik bildirimi Elmas İş tarafından zaman zaman güncelleştirebilir. Bu gizlilik bildiriminde yapılacak önemli değişikliklerde, web sitemizin giriş sayfasına dikkat çekecek bir ilan yerleştirerek veya doğrudan tarafınıza bir bildirim göndererek haberdar edilir. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz. Hizmeti sürekli şekilde kullanmanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamı taşır.

- Güvenlik Bildirimi
Elmas İş, kullanıcı adı, erişim şifresi gibi bilgilerin sizin tarafınızdan belirlenmesine olanak sağlar. Erişim şifresinin unutulması durumunda kayıt olurken vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilen bir doğrulama kodu ile yeni şifre üretilmesini sağlar. Elmas İş gizli bilgilerin istendiği bölümlerde SSL (Secure Socket Layer) yöntemini kullanarak AES-256 256 bit şifreleyerek bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesini engeller.