Parmak Ölçüsü

Parmak Ölçüsü Nedir?

Herkesin kendisine ait bir yüzük ölçüsü vardır. Her insanın parmak ölçüsü farklılık göstermektedir. Ortalama ya da standart bir parmak ölçüsü diye bir şey yoktur, sizden parmak ölçünüz istendiğinde bu ölçüyü vermelisiniz.

Parmak ölçüsü genellikle 9 mm ile 35 mm arasında bir değerdir.

Parmak Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Parmak ölçünüzü birkaç yöntemle öğrenebilirsiniz, şimdi size bu yöntemlerden bahsedeceğim.

1- Size en yakın kuyumcuya gidip buradan en doğru bilgiyi öğrenebilirsiniz. Kuyumcudan alacağınız bilgi en güvenilir olandır. Biz de genelde müşterilerimizden bu yöntemi kullanarak bize parmak ölçüsünü bildirmesini istiyoruz.

2- Bu yöntem ise doğru uygulandığında gayet güvenilirdir. Kullandığınız herhangi bir yüzük var ise onun çapını ölçerek yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Hediye almak istediğiniz biri var ise kullandığı yüzüğün çapını ölçerek parmak ölçüsünü öğrenip, ona unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz.

3- Diğer önereceğimiz seçenek bir ip yardımıyla parmağınızın ölçüsünü almanız. İpi hangi parmağınızın ölçüsünü almak istiyorsanız onun çevresine dolayıp kesebilirsiniz ya da işaretleyebilirsiniz. Sonra bir cetvel yardımı ile parmak ölçünüzün kaç olduğunu öğrenin. Bu yöntemi ip dışında bir kağıt yardımıyla da uygulayabilirsiniz, işte bu kadar basit bir yöntem.